Karaman
DOLAR18.6424
EURO19.6411
ALTIN1078.2

VARGELOĞLU: "YOLSUZLUK HİÇ OLMADIĞI KADAR YAYGINLAŞTI"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VARGELOĞLU: "YOLSUZLUK HİÇ OLMADIĞI KADAR YAYGINLAŞTI"
Abone ol
Çorum İl Başkanımız Orhan Vargeloğlu, "Kamu ihalelerinden sosyal yardımlara, atamalardan ruhsat ve lisans işlemi erine kadar artık hemen her alanda yolsuzluk ve usulsüzlükle karşılaşılıyor. Bu, çürümenin fotoğrafıdır" dedi.

Vargeloğlu, 9 Aralık Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Günü vesilesiyle yayınladığı mesajda yolsuzluğun adıl gelir dağılımını, sürdürülebilir kalkınmayı, demokrasiyi ve insan haklarını olumsuz yönde etkilediğim söyledi Vargeloğlu şu ifadeleri kullandı "Yolsuzluk ülkemiz de daha önce hiç olmadığı kadar yaygınlaştı ve sistematik hale geldi Yolsuzluklar, hükümetin kontrol ve denetimindeki yazılı ve görsel medyada yer bulmuyor. Ancak kamu ihalelerinden sosyal yardımlara, atamalardan ruhsat ve lisans işlemlerine kadar artık hemen her alanda yolsuzluk ve usulsüzlükle karşılaşılıyor. Bu, çürümenin fotoğrafıdır."

 "SİYASÎLERİN DAHİL OLDUĞU İDDİA EDİLEN DOSYALARIN ÜSTÜ KAPATILIYOR"

2021 Yolsuzluk Algı Endeksi'nde 180 ülke arasında 86'ncı sırada yer alan Türkiye 'nın geçtiğimiz sekiz yılda en çok gerileyen beş ülkeden birisi olduğunu belirten Vargeloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemizi yöneten siyası iradenin, yolsuzlukla mücadele gibi bir önceliği yok. Aksine, kamu görevlilerinin ve siyasilerin dahil oldukları iddia edilen dosyalar ılgüı kurum lar tarafından yeterince ıncelenmeyıp adeta üstü kapatılarak geçiştiriliyor."

"İSRAF VE USULSÜZLÜKLERİN ÖNÜNE GEÇECEĞİMİZE SÖZ VERİYORUZ"

"Her yolsuzluk olayı, kıt kamu kaynaklarımızı eksilterek eğitim, sağlık, iyi yaşam olanaklarının artırılması yeri iş alanlarının açılması, sosyal refahın sağlanması gibi harcamalardan kısıyor. DEVA Partisi olarak bunu kabul etmiyoruz. Yolsuzluğu en aza indireceğimize, kam u kaynaklarını asli görevler için ayıracağımıza, israfın ve usulsüzlerin önüne geçeceğimize, şeffaflığı ve hesap verebüirlığı artıracağımıza, bu konuda toplum da f arkındalığı yükselteceğimize söz veriyoruz. Kamu alımları ve ihalelerde rekabeti ortadan kaldıran; ihaleyi istisna, keyfiliği kural haline getiren; yolsuzluk kapsın açık tutan tüm istisna ve muafıyeden ortadan kaldıracağız."


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çanakcı: ‘Yolsuzluk kapısını açık tutan istisna ve muafiyetleri kaldıracağız’Önceki Haber

Çanakcı: ‘Yolsuzluk kapısını açık tutan...

ERGİN: AKARYAKITA, ELEKTRİĞE ZAM; CEZAYI KİME KESECEĞİZ!Sonraki Haber

ERGİN: AKARYAKITA, ELEKTRİĞE ZAM; CEZAYI...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar