Bu algı siyasetini bırakın

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bu algı siyasetini bırakın
Abone ol
DEVA Partisi İl Başkanı Berkan Karaca, AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan hakkındaki açıklamalarına cevap verdi. Karaca, açıklamasında “Hala tabanınızı korumak adına iftira siyaseti yapıyorsunuz. Artık bu algı siyasetini, ‘çamur at izi kalsın’ siyasetini bırakın” dedi.

DEVA Partisi İl Başkanı Berkan Karaca, AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan hakkındaki açıklamalarına cevap verdi. Karaca, şöyle konuştu: “Dolar 8.50 TL, Euro 10,25 TL, yoksulluk sınırı 9.000 TL. Faizler %25’i bulmuş. İşsizlik oranı % 31, genç işsizlik oranı % 26,9 olmuş. Çöpten yiyecek toplayan vatandaşlarımız çoğalmış. Açlık almış başını gitmiş. Yoksulluk intiharları yurdun dört bir yanında her geçen gün artmış. 130 milyar dolar rezerv ve 46 milyar TL yedek akçeyi kibrit çakıp yaktığınız yetmezmiş gibi hazinenin borcunu 3 katına çıkarmışsınız. Ayrıca Merkez Bankası’nı 60 milyar dolar borca batırmışsınız. Dahası, Merkez Bankası Başkanı’nı sürekli değiştirerek borcumuzun 1 gecede 531 milyar TL artmasına sebep olmuşsunuz. Esnafı, çalışanı perişan etmişsiniz. Enflasyon patlamış. Gençler umutsuz olduğu gibi çareyi yurt dışında aramaya başlamış. Emekliler moralsiz. Memur çaresiz. Çiftçi mahsulünü çöpe dökmüş veya hayvanına yem yapmış. Vatandaşlarımız pandemiden kasıp kavrulurken siz rant projeleriyle meşgul olmuşsunuz. Milletimizi aşısız bıraktığınız yetmezmiş gibi eldeki sınırlı aşıyı başka ülkelere göndermişsiniz. Tüm bunlara rağmen hala tabanınızı korumak adına iftira siyaseti yapıyorsunuz.”

“Artık bu algı siyasetini, ‘çamur at izi kalsın’ siyasetini bırakın. Genel Başkanımız’ı günlerdir dilinizden düşürmüyorsunuz. Partimizden bu kadar mı çekiniyorsunuz? İktidardaki kalan sayılı günlerinizde algılarla devleti yönetmeye çalışmayın. Çünkü güneş balçıkla sıvanmaz. O kadar yönetemiyorsunuz ki; suni gündemler yaratarak güzelim ülkeyi sadece’ idare etmeye’ çalışıyorsunuz. Vatandaşlarımız da Ak Partili kardeşlerimiz de bunlara artık itibar etmiyor, kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. Siyasetten sonraki hayatınızda insanların yüzüne bakabilmek istiyorsanız ülkenin gerçek sorunlar ile meşgul olun ve çözümler üretin. Fakat korkunun ecele faydası yok. İsteseniz de istemeseniz de DEVA Partisi iktidar olma yolunda emin adımlarla geliyor.”


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şifalı bitkiler ekonomiye kazandırılıyorÖnceki Haber

Şifalı bitkiler ekonomiye kazandırılıyor

Son 24 saatte korona virüsten 236 kişi hayatını kaybettiSonraki Haber

Son 24 saatte korona virüsten 236 kişi h...

Yorum Yazın

Benzer Haberler